Strona główna > Stolarka aluminiowa > Podstawowe informacje nt. wyrobów z aluminium
Podstawowe informacje nt. wyrobów z aluminium

Aluminium cieszy się rosnącym zainteresowanie inwestorów ze względu na trwałość i funkcjonalność tego typu rozwiązań. Aluminium pozwala na tworzenie wielu oryginalnych form w architekturze dużej i małej, jest czyste, ekologiczne i nowoczesne.

Kilka przykładów różnych zastosowań profili z aluminium: okna, drzwi, werandy, witryny i ścianki działowe, elewacje, fasady i ogrody zimowe, balustrady, świetliki i daszki.

Podstawą służącą do produkcji okien aluminiowych są profile wytłaczane ze stopów aluminium, które zawierają krzem o właściwościach utwardzających i magnez wpływający na większą wytrzymałość.
Kształt okien aluminiowych nie ma ograniczenia ale oczywiście w ramach technicznej charakterystyki materiałów, które z kolei ograniczają wielkość okien: wysokość - może sięgać 6 metrów, szerokość - 5 metrów.

Profile aluminiowe dzieli się na "zimne" i "ciepłe". Określenia te odnoszą się do izolacyjności cieplnej - w przypadku tych pierwszych, wykonanych w 100% z aluminium izolacyjność jest niska, stąd też zastosowanie mają z reguły w konstrukcjach fasad, budkach telefonicznych, wiatach. W polskich warunkach klimatycznych zastosowanie jest raczej bardzo ograniczone. Mają z reguły tylko jedną komorę.

Najbardziej interesujący nas rodzaj okien - z aluminiowych -profili "ciepłych" - można z powodzeniem montować w domach. Ich konstrukcja jest złożona z dwóch kształtowników aluminiowych, które połączone są wkładką termiczną z tworzywa sztucznego, tworzącego barierę cieplną, zwiększającą izolacyjność termiczną profili. Nie oznacza to, że od razu dorównują swoimi właściwościami oknom drewnianym czy z PCV. "Ciepłe" profile mają z reguły dwie lub trzy komory, a każda kolejna wpływa na poprawę właściwości cieplnych profilu.

Profile aluminiowe są bardzo wytrzymałe, montowane w nich szkło może mieć nawet masę 60kg/m kw. Nadają się więc do montowania szyb antywłamaniowych. Jednakże - jeśli okna aluminiowe ulegną zniszczeniu - nie da się ich odnowić. Proces korozji przyspiesza zwłaszcza kontakt tego rodzaju okien z wapnem lub miedzią, mosiądzem i stalą.

Aluminium charakteryzuje się wysokim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej, dla tego należy zwrócić szczególną uwagę podczas montażu okien aluminiowych. Niewłaściwe zamontowanie będzie powodować deformację ram.

Produkty z aluminium proponujemy głównie do obiektów użyteczności publicznej, gdzie największe znaczenie ma solidność konstrukcji.

Produkty z aluminium cechuje:
• dobra izolacja termiczna
• dobra izolacja akustyczna
• wysoka wytrzymałość mechaniczna
• wysoka estetyka i łatwość utrzymania w czystości
• sprawność funkcjonowania gwarantowana na lata (trwałość i solidność)

Konstrukcje aluminiowe pozwalają na wykonywanie witryn stałych, okien rozwiernych, rozwierno-uchylnych, przesuwanych, drzwi otwieranych, drzwi otwieranych automatycznie, drzwi wahadłowych, ogrodów zimowych, ścianek działowych, boksów kasowych, fasad.

Do produkcji stolarki aluminiowej stosujemy dwa rodzaje profili. Profile z przekładką termiczną tzw. "ciepłe" przeznaczone są do wykonania ślusarki zewnętrznej. Profile "zimne" bez przekładki termicznej znajdują zastosowanie w konstrukcjach znajdujących się wewnątrz budynków.

Okucia stosowane w stolarce aluminiowej są estetyczne i funkcjonalne, działają lekko i niezawodnie. Stolarka w zależności od zapotrzebowania wyposażona jest w klamki, pochwyty, samozamykacze, wkładki atestowane, mechanizmy antypatyczne, elektrozaczepy, automaty do drzwi przesuwanych, mechanizmy uchylania okien: ręczne i elektryczne.

Rozwiązania systemowe pozwalają na stosowanie różnego rodzaju wypełnień pełnych i szyb, poczynając od szyb pojedynczych float, szyb refleksyjnych, ciepłochronnych, po szyby bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, zespolone. Na stosowane systemy profili posiadamy odpowiednie atesty i certyfikaty


 

E-platforma zakupowa
Konal.net.pl
zapraszamy!
Mapa punktów handlowych
Znajdź punkt handlowy
w Twojej okolicy
Dobierz okna
Konfigurator okien
Poniedziaek, 3 Listopada 2014
Fabryka Okien Konal SA posiada nową siedzibę firmy w miejscowości Wielki Łęck 81a. Zapraszamy!
roda, 18 Lipca 2012
Pierwsza w Polsce e-platforma do zakupów grupowych dla branży okiennej.